Adres : Eskihisar Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzeri Merkezefendi/DENİZLİ
Telefon :  (444) 4 120
Mail : info@denizlibeltas.com

   Denizli’deki park projelerinden biri olan  eşsiz doğal güzellikleriyle dolu Eskihisar’daki 50 bin m2 alana,Denizli Belediyesi  kentin en büyük ve güzel parklarından birine kavuşturmuştur.

  Bu parkın işletmesi de Denizli Belediyesinin kuruluşu olan Beltaş A.Ş verilerek halkın daha iyi hizmet alabilmesine olanak sağlanmış, Eskihisar  bölgesindeki tek dinlenme alanı hizmete sunulmuştur.

   Çalışmalar kapsamında çocuklar için 1 park yapıldı.Çocuklar için bu park  ayrı bir öneme sahiptir. Çocuklar, masal kitaplarında dinledikleri ve gördükleri ya da televizyonda seyrettikleri masal kahramanlarının neredeyse tamamını, parkta oyuncak olarak karşılarında görebiliyor. Şirinler, pamuk prenses, yedi cüceler gibi bir çok masal kahramanı çocukların oynaması için bekliyor.

   850 metre uzunluğunda yürüyüş ve koşu yolu, 1 fitness grubu mevcuttur. Parkta güneşin doğuşuyla birlikte spor yaparak güne dinç başlamak isteyenler, ağaçların arasında yürüyerek oksijeni bol, tertemiz havayı ciğerlerine kadar solumak isteyenler ve yorulan bedenlerini dinlendirmek isteyenlerin de ilgi odağı haline gelmiştir.

   Süs havuzları, şelale, sentetik kızak pisti, kafeterya, büfe, masal parkında 1 suni dere, çeşmeler, seyvanlar ve kameriye yapıldı. Piknikçiler için de ateşli ve ateşsiz piknik alanları mevcuttur. Yapay şelalelerle en üst noktadan bırakılan su, parkın her alanını dolaşmaktadır.

   Parktaki Sentetik Kızak ise Türkiye'de bir ilktir. Kızak 110 metre uzunluğundadır ve yapay virajları bulunmaktadır. Kızakla, çok az su kullanılarak yaklaşık 30 metre yükseklikten aşağıya inilir. İnerken oturaklara binilir ve saatte 50 km hıza kadar ulaşılabilir. Sentetik kızak, Finlandiya’dan sonra Türkiye sadece  Denizli’de yer alıyor.