Adres : Çamlaraltı Mahallesi Çamlık Caddesi No:1 Çamlık - Pamukkale/DENİZLİ
Telefon :  0 (531) 030 68 91
Mail : info@denizlibeltas.com

 Denizli şehir merkezine çok yakın mesafede bulunan, günübirlik gezilmeye ,piknik yapmaya uygun bir şekilde düzenlenmiş, yemyeşil kızılçam ormanı ile masmavi gökyüzünün en güzel izdüşümlerinden biri olan Çamlık Park’ı, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin özverili çalışmaları sonucunda sadece Denizli’nin değil tüm Türkiye’nin en önemli yeşil alanlarından biri durumuna geldi. Bambaşka bir çehreye kavuşan Çamlık Park’ı işletmesi 2007 yılında Beltaş Denizli Büyükşehir Belediyesi A.Ş.’ye verilmiştir.

   Denizli’nin gözdesi Çamlık Park’ı 30 hektarlık bir alan içerisindedir ve denizden yüksekliği 400 m.’dir.

   Beltaş Denizli Büyükşehir Belediyesi A.Ş. olarak Çamlık Parkında ağaçların, bitki örtüsünün ve çevrenin kısacası doğal güzelliğin korunmasına büyük özen göstermekteyiz. Yapmış olduğumuz yenikliklerle siz hemşehrilerimize daha iyi hizmet vermeye çalışmaktayız.

   Çamlık Park girişten itibaren devam eden eski yol yepyeni bir düzenleme ile göz alıcı bir yürüyüş yolu haline getirildi.

 • Ateşli piknik alanları oluşturularak belirlenen alanın dışında ateş yakılmasına müsaade edilmemektedir.
 • Araçların orman içine girmesi engellendi. Bunun için otopark bölümü yalnızca girişlerde oluşturuldu.
 • Önceki uygulamada yaya ve araç girişlerinden ücret alınırken bu uygulama değiştirildi ve sadece araç girişleri ücretli hale getirildi.
 • Parkın ışık düzenlemesi yapılmış ve ışıklandırma artırılmıştır.
 • Parkın dört bir tarafına çeşmeler yapıldı.
 • Tuvaletler doğaya uygun bir şekilde ahşap malzemeyle yeniden düzenlendi. Temizliği düzenli olarak yapılmaktadır.
 • Parkta var olan güvenlik sorunu alınan önlemler sonucu ortadan kaldırıldı. 24 saat boyunca park, güvenlik personelleri tarafından korunmaya alınırken,parkın dört bir köşesine yerleştirilen güvenlik kameraları ile bu sorun tamamen ortadan kalktı.
 • Çamlık Park’ında araçsız girişin ücretsiz olduğu piknik yerinin Çamlık, Kınıklı ve Kampus olmak üzere üç girişi vardır. Bu üç girişte halkımızın bütçesine ve damak zevkine uygun her çeşit ürünün satışa sunulduğu üç adet büfe bulunmaktadır.
 • Park içersinde Milli Park Yönetim Binası,50 kişilik Orman Söndürme Grubu ve Orman Ana Tamirhane Müdürlüğü bulunmaktadır.
 • Alanda 4 adet gölet, Hayal Kahvesi, 150 kişilik Kır Kahvesi, vitamin bar, hayvanat bahçesi, 800 araç kapasiteli otopark,6 adet çocuk oyun alanı,16 çeşme,4 wc, mescit, ankesörlü telefon ve 3 km uzunluğunda koşu ve yürüyüş parkuru, ateşli ve ateşsiz piknik alanları ve paintball sahası bulunmaktadır.
 • Sahanın bitki örtüsü kızılçam, yalancı akasya,piramidal,dallı servi ve Akçaağaç gibi türlerdir.Ayrıca birçok ıhlamur fidanı dikilmiştir.
 • Çamlık Park Ana Giriş kapısında üç adet tekerlekli sandalye, hasta ve yaşlıların park içersinde rahat bir şekilde gezebilmesi için hizmete sunulmuştur. Uygulamadan faydalanan kişilerin memnuniyetlerini sürekli dile getirmeleri bizim için ayrı bir mutluluk kaynağıdır.
 • Yaz aylarında günlük ortalama 20.000 kişinin ziyaret ettiği Çamlık Parkının en yoğun zamanları hafta sonu ve akşam saatleridir.


Seyir Kalesi

   Park çıkışında dağın şehre bakan yüzündeki Seyir Kalesi’nden şehrin inanılmaz manzarasını izlemek… Eskiden yalnızca yürüyüş yapanların çıktığı Seyir Kalesi,yapılan düzenlemeler sonucu bütün vatandaşların merak ettikleri ve uğradıkları bir yer haline geldi.Yapılan düzenlemeler ile Seyir Kalesi’ne birçok egzersiz aleti,dinlenme yerleri konuldu.

Saklı Göl

   Çamlık Park’ı vazgeçilmez ve unutulmaz dinlenme ve gezi yerlerinden biri yapan diğer bir doğa harikası da dağ yolunun girişinde bulunan ve adeta saklı bir cennet olan Saklı Göl’dür.