23 11 2017

993

Denizli'de Tarihi Konaklar Kafe Oldu...

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen ve Beltaş tarafından işletilen Tarihi Konaklar Denizlilier tarafından çok sevildi. Normal kafeler yerine tarihi bir mekanda oturmayı seven vatandaşlar, sevdikleriyle konaklarda muhabbet etmeyi tercih ediyor. İşte Denizli'de kafe olarak hizmet tarihi konaklar...

Denizli Konağı

Denizlililerin uğrak mekanı olan Denizli Konağı 2010 yılında hizmete açıldı. Alan içinde iki adet konak bulunuyor. Konyalıoğlu Konağı 1850 yılında yapılmış, Osmanbey Konağı ise 1903 yılında yapılan konaklardır. İki konağın ortasında bulunan bahçede kafe hizmeti veren Beltaş, yeşilin içinde müşterilerine keyifli anlar sunuyor. 

Konak'taki odalar da yoğun beğeni alıyor

Bahçe dışında konakta yer alan odalar da kafe olarak hizmet veriyor. Tarihi tasarımın korunduğu odalarda Denizlililer çaylarını yudumlama fırsatını buluyor. Ahşap tasarımın hakim olduğu konakta ayrıca fotoğraf çekmeyi severlere de güzel kareler çıkıyor. Denizli Konağında ayrıca yöresel lezzetler de sunuluyor. Mantıdan yöresel Babadağ Keşkeğine müşterilerin beğenisine sunuluyor. Osmanbey Konağı'nda ise restorant hizmeti veriliyor

Çayhane

Bir diğer tarihi konaklardan diğeri ise Kaleiçi'nde 4 yılı aşkın süredir hizmet veren Çayhane.Kaleiçi Çarşısı'nda Bakırcı esnafının olduğu bölgede yer alan Çayhane'de ise yine geniş bir bahçe yer alıyor. Oldukça tarihi bir tasarımla restora edilen Çayhane'de, şehrin gürültüsünden uzak sessiz bir ortamda keyifli vakit geçirme imkanı bulunuyor. Bahçe dışında Konağın üst katında da oturma fırsatı bulunurken, keyifli muhabbet edeceğiniz bir nokta olacaktır Çayhane. Çayhane'de ayrıca nargile hizmeti de veriliyor. 

Balcı Konağı

Bir diğer konak ise Balcı Konağı. Çınar'da yer alan konak, Denizlililer tarafından her gün yüksek talep gören konaklar arasında. Konak içinde ayrıca küçük odalar da restore sırasında yapılmış, bu sayede küçük toplantılar da düzenlenebiliyor. Ayrıca Konak içinde Bez Bebek Müzesi ve Kukla Atölyesi de yer alıyor. Şehir Merkezinin tam ortasında yer alan konak bölgede yer alan kafeler arasında en çok talep görenlerden.