09 06 2016

631

Anafartalar’da İftar Bereketi

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin iftar sofrası geleneği bu ramazanda da devam ediyor. Ramazan ayı boyunca her gün kentin farklı mahallelerinde vatandaşları bir araya getiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, ilk iftar sofrasını Anafartalar Mahallesi’nde kurdu.

Ramazan ayında gelenekselleşen mahalle iftarları ile kent insanını bir araya getiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, ilk iftar sofrasını Anafartalar Mahallesi’nde kurdu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan’ın katıldığı iftar programına Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, davetliler ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu. İftar alanında sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan Zolan, vatandaşlar ile tek tek selamlaştı ve ramazanlarını kutladı. Ezanın okunmasının ardından Anafartalar Mahallesi’nde binlerce vatandaş hep birlikte orucunu açıp, dua etti. İftarın ardından bir konuşma yapan Başkan Zolan, “Allah’ım tuttuğumuz oruçları, yapmış olduğumuz ibadetleri, duaları kabullerin en güzeliyle kabul eylesin” diyerek, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısını lanetledi. Başkan Zolan, “Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Biz birlikte olduğumuz sürece hiçbir güç bizi parçalayamaz, bizi yıkamaz” diye konuştu.

“Her gün farklı bir mahallemizde olacağız”

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Ulu Camii’nin yanında kurduğu iftar çadırında her gün 5 bin kişinin bir araya gelerek orucunu açtığını kaydeden Başkan Zolan, sözlerine şöyle sürdürdü: “Ramazanın manevi havasını her birlikte teneffüs etmek, geleceğe güzel hatıralar bırakmak ve değerlerimize sahip çıkmak adına her gün farklı bir mahallemizde olacağız.” İftar programında özellikle çocuklar ile yakından ilgilenen Başkan Zolan, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.